Tajniki gillowania

Jakie mięso wybrać

Nie powinno być to mięso bardzo chude. Lepiej gdy ma nieco tłuszczyku. Chude mięso szybko wyschnie podczas pieczenia. Jeśli grillujemy rostbef, to tłusty brzeg powinien być na wierzchu. Również przy kotletach pozostawiamy tłusty brzeg, lekko go nacinając, zapobiegnie to jego ściągnięciu.

By potrawy były soczyste

Przed grillowanie warto mięso oraz ryby owinąć w nasmarowana folię aluminiową. Zapobiegnie to wyciekowi soków, a mięso będzie soczyste.

Aby potrawy za szybko nie stygły

Przed zbyt szybkim stygnięciem potraw zapobiega folia aluminiowa. Jest ona również przydatna w przypadku jednoczesnego grillowania mięsa i ryb. Owinięte w nie mięso nie przejdzie zapachem ryby.

Żeby mięso z grilla nie stwardniało

Przy grillowaniu obowiązuje ta sama zasada co przy pieczeniu w piekarniku – nie podaje się go zaraz po zdjęciu z ognia. Mięso powinno nieco odpocząć na brzegu grilla. Wówczas włókna się rozluźnią i mięso nabiera soczystości.

Kiedy powstaje z dużo dymu

Przede wszystkim mięso na grill nie powinno być zbyt tłuste, ani mokre. Możemy też grillować na tackach aluminiowych. Warto również zaopatrzyć się w spryskiwać (taki jak do kwiatów) i od czasu do czasu spryskiwać ogień.

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.