Pęczotto

składniki

  • 150 g pęczaku
  • mieszanka warzyw (można mrożone)
  • cebula
  • bulion
  • przyprawy, olej

Wykonanie

Na dwóch łyżkach oleju zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę. Dodać wypłukany pęczak, szklankę bulionu, przykryć i gotować na wolnym ogniu do miękkości kaszy (ok. 30 minut). Po tym czasie spróbować czy kasza jest miękka, jeśli nie, to gotujemy dalej. Podczas gotowania należy sprawdzić, czy jest wystarczająca ilość bulionu. W razie potrzeby dolać. Jeżeli używamy warzyw mrożonych,to na około 5-7 minut przed końcem gotowania kaszy dokładamy warzywa i przyprawy (ja użyłam warzyw na patelnię po włosku, bo bardzo lubię te przyprawy). Jeśli używamy świeżych warzyw to wkładamy je odpowiednio wcześniej.

Sposób podania – filet z kurczaka pokroić na paseczki, oprószyć przyprawą gyros, usmażyć na małej ilości tłusczu, podawać z kaszą.

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.