Barszcz czerwony kiszony

Składniki:

  • 1,5 kg buraków
  • 2 małe pietruszki
  • 2 małe marchewki
  • 1 mały seler
  • 1 cebula
  • 2 ząbki czosnku

Sposób wykonania:

Buraki pokroić w plastry. Marchew, pietruszkę i seler zetrzeć na grubej tarce. Cebulę i czosnek pokroić. Ugotować 3 litry wody z łyżką soli i cukru, dosypać szczyptę kminku. Wodę wystudzić i całkiem chłodną zalać warzywa z burakami. Trzymać 5-7 dni (nie dłużej).

Uwaga!

Zakwas najlepiej przygotowywać w garnku kamiennym i nakryć sciereczką.

Smacznego!

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

9 komentarzy

  1. mam pytanie pani Alicjo czy ten barszczyk trzymac w chłodnym czy raczej w ciepłym miejscu?czy pod przykryciem czy bez?proszę o odpowiedź

  2. Barszcz powinien być raczej w ciepłym pomieszczeniu i najlepiej w garnku kamiennym.

  3. A gdzie chleb razowy? Bez tego barszcz się nie zakisi.I to musi być prawdziwy żytni razowy na zakwasie naturalnym -nie żadna podróba jak to teraz w marketach sprzedają. Tak to bywa,że czasem ktoś podaje przepis , ale nie zdradza wszystkich tajników.

  4. Odpowiedz do Haliny – przepis jest sprawdzony i nie wymaga dodawania chleba do kiszenia. Robię ten barszcz już od wielu lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.