Semifreddo waniliowe z malinami

Składniki:

  • 2 jajka i 1 żółtko
  • 1/2 laski wanilii
  • 1/3 szklanki cukru
  • 225 ml śmietany kremówki

ponadto:

  • szklanka malin
  • 2 łyżki cukru

Przygotowanie:

Maliny zasypuję cukrem i wstawiam na ogień, aby się rozpadły, a cukier rozpuścił. Większe owoce miksuję na pure i przecieram przez sitko, aby pozbyć się pestek. Odstawiam do całkowitego wystudzenia.
Jajka, żółtko, cukier i ziarenka z wanilii ubijam w metalowej miseczce nad parą wodną ok. 5 min. Po tym czasie miseczkę zdejmuję z pary, ale dalej ubijam, aż do uzyskania kremowej konsystencji i wystudzenia masy. W drugiej miseczce ubijam śmietankę. Łączę ją z masą jajeczno-waniliową, delikatnie mieszając łyżką. Następnie część masy mieszam z musem malinowym. Wykładam, mieszając masę waniliową i malinową, do pojemniczka o pojemności 1 litra (wcześniej można wyłożyć go folią do żywności, ale nie jest to konieczne). Semifreddo należy mrozić co najmniej 6 godzin. Zrobione wieczorem można zostawić spokojnie na całą noc. Gdy przed podaniem przełożysz je na kilka minut z zamrażalnika do lodówki, łatwiej będzie ci semifreddo wyjmować łyżką. Ale i tak nie powinnaś mieć z tym problemów.

Smacznego!

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.