Szybkie danie – Tortellini!

Gdzie po raz pierwszy przygotowano tortellini? Do dziś trwa o to spór. O miano miasta, z którego pochodzą włoskie kluseczki, od dawien dawna walczą Bolonia i Modena. Bez względu na wynik, tortellini na zawsze pozostanie jednym z najwspanialszych smaków północnych Włoch. Najczęściej podaje się je zanurzone w pomidorowym sosie, ale doskonale smakują także wymieszane z bazylikowym pesto. Poświęćcie chwilę na ich przygotowanie, wówczas zrozumiecie o toczy się ten, zażarty od wieków, modeńsko – boloński spór.

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

6 komentarzy

  1. Ja dorzuciłam do tego przepisu jeszcze pierś z kurczaka, wyszło pysznie! Tylko trzeba ja wcześniej usmażyc na patelni bez panierki, w samych przyprawach. Potem dodać do gotowej juz potrawy i lekko wymieszać całość. to też ciekawy akcent kolorystyczny – białe mięso na zółtym makaronie, zielonym pesto i czerwonych pomidorach.

  2. kupilam suszone pomidory i zabieram sie do roboty! juz mi ślinka cieknie ;)

  3. Tortellini bardzo lubię , wg tego przepisu nie robiłam. Może być smaczne.

Możliwość komentowania została wyłączona.