Frytki

Frytki możemy również smażyć w rondlu. Proporcja oleju jest taka sama tzn 1:10. Wlewamy olej do rondla, a temperaturę smażenia sprawdzamy wrzucając jedną frytkę, jeżeli wypłynie od razu, to znaczy, że olej ma odpowiednia temperaturę do smażenia.

Jeżeli smażymy frytki zamrożone, to wcześniej ich nie rozmrażamy.

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

3 komentarze

  1. I zasadniczy błąd.Ziemniaki powinny mieć jak najmniej skrobi oraz cukru, powinno się je również potrzymać przez jakiś czas w wodzie przed smażeniem gdyż wówczas usuwamy zbędny nadmiar skrobi z zewnętrznej części ziemniaka.
    Jeśli mówimy o dwóch partiach smażenia to najpierw temperatura około 120stopni, a następnie 180.

  2. Widocznie znamy różne szkoły smażenia frytek. Co do cukru, to się zgadzam, ponieważ duża ilość powoduje, że frytki będą miały bardzo ciemny kolor, bo cukier przy smażeniu się karmelizuje. Najlepsze odmianą ziemniaków, są odmiany żółte. A duża zawartość skrobi powoduje mniejsze wchłanianie tłuszczu, przez co frytki są mniej ciężkostrawne.

Możliwość komentowania została wyłączona.