Kandyzowana skórka pomarańczowa

Składniki:

  • 2 pomarańcze
  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka cukru

Przygotowanie:

Pomarańcze dokładnie myjemy szczoteczką pod wodą, następnie parzymy wrzątkiem. Obieramy ze skórki (usuwamy część białej błonki, jest gorzka, ale też zdrowa). Kroimy w kawałki i zalewamy czystą wodą. Ostawiamy na całą dobę, w miedzy czasie 2-3 razy zmieniamy wodę (w ten sposób pozbędziemy się chemii, jaką pryskane mogły być pomarańcze). Po wymoczeniu wyjmujemy skórki z wody. W ganku zagotowujemy szklankę wody ze szklanką cukru, dodajemy skórki i gotujemy na średnim ogniu ok. 30-40 min., aż skórki staną się szkliste, a większość syropu wyparuje.

Następnie skórki wyjmujemy i układamy na kratce do studzenia ciasteczek. Zostawiamy na noc lub kilka godzin do wysuszenia. Gotowe możemy zatopić w mlecznej czekoladzie, pokroić w kostkę i używać do wypieków lub przechowywać w szczelnie zamykanym słoiczki, w lodówce nawet kilka miesięcy.

Smacznego! 🙂

Autor: Alicja Stawarz

Mama czwórki dzieci. Jest również babcią, z czego szczególnie jest dumna. Uwielbia swoje wnuki. Posiadając liczna rodzinę musiała sobie radzić w trudnych czasach kiedy to brakowało wielu produktów w sklepach. Jednak była w tej sytuacji, że nie pracowała wówczas zawodowo i mogła więcej czasu poświęcić na gotowanie czy pieczenie. Bardzo ją cieszy kiedy wszystko smakuje rodzinie jak też gościom.

3 komentarze

  1. Dla tych co szukają wyjątkowego połączenia z czekolada polecam produkty z czekoladowyogrod.pl

  2. Pyszne :) . Właśnie robię drugi raz. Ja do gotującego się syropu dodaję jeszcze trochę soku z cytryny- podobno zapobiega scukrzeniu się. Polecam.

Możliwość komentowania została wyłączona.