Poleć znajomym

Kopytka serowe z sosem pomidorowym

Jak zbierać punkty?

Olciaky awatar Autor: (10680 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Internetowa cukierenka Olcik

Składniki

  • • 800 g ziemniaków
  • • 250 g serka ziarnistego np. Piątnica
  • • 1 jajko
  • • około 2 szklanek mąki Pełne Ziarno (lub zwykłej)
  • • sól,pieprz

Sposób przygotowania

  1. 1

    Ziemniaki gotuję w mundurkach do miękkości, studzę je, obieram, dodaję ser i rozgniatam razem dokładnie praską. Najlepsze kopytka są z ziemniaków ugotowanych poprzedniego dnia. Najlepiej aby nie były to też ziemniaki młode.

  2. 2

    Posypuję stolnicę mąką, wykładam ziemniaki i ser, robię wgłębienie, w które wbijam jajko, przesiewam ⅔ ilości mąki, sypię sól i szybko zagniatam ciasto, kończę formowanie kuli, jak tylko składniki się połączą. Do ciasta daję tyle mąki, aby uzyskać konsystencję, którą można pokroić nożem.

  3. 3

    Na blacie rozsypuję resztę mąki, formuję wałki z ciasta i kroję nożem kopytka. Gotuję w osolonej, wrzącej wodzie i wyjmuję po około 2 minutach od wypłynięcia na wierzch. Podajemy gorące z sosem pomidorowym.

  4. Smacznego!

  5. Sos pomiodorowy:

  6. Podsmażamy 2 ząbki czosnku na oliwie,dodajemy ok. 8 małych pomidorów i dusimy,pod koniec dodajemy świeżą bazylię,oregano,sól i pieprz.

  7. Ps: A co do kopytko-klusek ,to dodam jeszcze,że usłyszałam,że dla pewnej osoby zaliczają się one do 'najlepszego jedzenia na świecie'.

  8. To chyba wystarczająca rekomendacja?:-)

Ocena:
Brak ocen

Recenzje przepisu:

  1. Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Zarejestruj.