Drożdżówki z twarożkiem i jagodami
...Warto było spróbować. Bułeczki wyszły bardzo puszyste, lekkie, delikatne i nie za słodkie, czyli dokładnie takie jak lubimy. Nawet mój synek, który twierdził że jagód nie lubi, zjadł trzy (nie na raz oczywiście) i sam upominał się o części bułek w których było najwięcej owoców :)
Składniki
- Przepis znalazłam u Doroty.
- -
- Składniki (na 12 bułeczek):
- - 450 g mąki pszennej
- - 16 g świeżych drożdży
- - 1 i 1/8 szklanki letniego mleka
- - 80 g drobnego cukru
- - 1 łyżeczka soli
- - 70 g miękkiego masła
- - 1 duże roztrzepane jajko
- -
- nadzienie:
- - 200 g jagód
- - 150 g serka śmietankowego jak na serniki (u mnie bieluch)
- - 2 łyżki miodu
- - 2-3 łyżki cukru waniliowego
- -
- lukier:
- - 3/4 - 1 szklanka cukru pudru
- - 3 łyżki gorącej wody
Sposób przygotowania
Jagody opłukać i osuszyć.
Serek, miód i cukier waniliowy wymieszać i odstawić.
Do dużej miski wsypać mąkę, na środku zrobić wgłębienie, wkruszyć do niego drożdże, posypać łyżeczką cukru i polać ostrożnie niewielką ilością mleka. Rozgnieść palcami drożdże z cukrem i mlekiem tak, żeby powstała w miarę jednolita masa. Miskę przykryć ściereczką i odstawić na chwilę, żeby zaczyn zaczął rosnąć.
Następnie dodać pozostałe składniki ciasta i wyrobić miękkie, elastyczne ciasto (jeśli za bardzo będzie się kleić, można dosypać mąki). Ponownie przykryć i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce, aż podwoi swoją objętość.
Wyrośnięte ciasto wyjąć, lekko wyrobić. Podsypując delikatnie mąką rozwałkować na prostokąt o wymiarach 30x35 cm (nie większy, bo ciasto będzie zbyt cienkie). Posmarować powierzchnię ciasta twarożkiem, posypać jagodami. Całość zwinąć wzdłuż krótszego boku.
Pokroić na 12 równych części - ślimaków. Ułożyć ja na blasze wyłożonej papierem do pieczenia w odległości 1 cm od siebie.
Odstawić znowu do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na około 60 minut.
Piec w temperaturze 190 st.C przez około 20-30 minut aż bułeczki będą dobrze wypieczone.
Jeszcze ciepłe polukrować.
Podobne przepisy:
Recenzje przepisu:
-
Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Zarejestruj.










Poleć znajomym